WATAHA - KLUB PRZYJACIÓŁ WILKÓW I PSÓW PÓŁNOCY - ŁÓDŹ
Sorry, your browser doesn't support Java(tm).
STRONA GŁÓWNA    Z OSTATNIEJ CHWILI    ZAWODY: KALENDARZE I WYNIKI    KLUBOWICZE    STATUT I WŁADZE    JUNIORZY    DOŁĄCZ DO NAS    SPORT ZAPRZĘGOWY    CZAT    POKAZY    DOGOTERAPIA    WATAHA: LICZBY I OSIĄGNIĘCIA    FOTOGALERIA    OGŁOSZENIA     LITERATURA    WATAHA NA WESOŁO    WILKI    NASI SPONSORZY    400 ZAPRZEGOWYCH LINKÓW    KLUBY I ORGANIZACJE ZAPRZĘGOWE   PZSPZ   KONTAKT   

PUCHAR POLSKI WATAHA CUP 2012 WITÓW/k. Piątku 24-25 listopada - VI WYŚCIGI PSICH ZAPRZĘGÓW
WITÓW/k. Piątku 12-13 listopada - WYŚCIGI PSICH ZAPRZĘGÓW
PUCHAR POLSKI PROPAC CUP 2007 - ŁÓDŹ-ARTURÓWEK 24-25 listopada - WYŚCIGI PSICH ZAPRZĘGÓW
MISTRZOSTWA POLSKI DRYLAND 2006 - ŁÓDŹ PROPAC CUP 8-10 grudnia - WYŚCIGI PSICH ZAPRZĘGÓW
PUCHAR POLSKI PROPAC CUP2006 - ŁÓDŹ-ARTURÓWEK 8-9 kwietnia - WYŚCIGI PSICH ZAPRZĘGÓW

(5kB)
WATAHA WITA NA SWOICH STRONACH
(5kB)

(16kB)Jeśli interesują cię nietypowe sporty, jeśli kochasz psy, fascynuje cię dzika przyroda, pragniesz przeżyć ciekawą przygodę - przyjdź do nas !
Jesteśmy Klubem Przyjaciół Wilków i Psów Północy WATAHA w Łodzi i jednym z członków założycieli jedynej oficjalnie uznanej przez Ministerstwo Sportu polskiej organizacji zrzeszającej maszerów i sympatyków sportu zaprzęgowego czyli Polskiego Związku Sportu Psich Zaprzęgów. Początki naszego klubu sięgają roku 1998, jesteśmy więc najstarszym i jak dotąd jedynym klubem zaprzęgowym działającym na terenie województwa łódzkiego. Początkowo spotykaliśmy się towarzysko, by wspólnie trenować nasze psy. Jednak po kilku miesiącach postanowiliśmy zarazić naszą pasją innych i tak powstała WATAHA. Działalność naszego klubu polega nie tylko na popularyzowaniu sportu zaprzęgowego, ale i na popularyzowaniu wiedzy o psach zaprzęgowych oraz pomocy wilkom. Jesteśmy licencjonowanym stowarzyszeniem kultury fizycznej zrzeszającym obecnie ponad 40 członków, w tym kilku bardzo obiecujących juniorów. Ponad połowa z nas jest licencjonowanymi zawodnikami czynnie uprawiającymi sport zaprzęgowy. Są wśród nich mistrzowie i wicemistrzowie Polski, zdobywcy Pucharów Polski i zawodnicy klasy mistrzowskiej. Jesteśmy klubem specyficznym i na swój sposób chyba wyjątkowym :) - od lat jesteśmy dla siebie przede wszystkim grupą przyjaciół, których połączyła ta pasja, spędzających ze sobą większość wolnego czasu - wakacje, weekendy a nawet święta. Cieszymy się, że z roku na rok liczba osób "nadających na tych samych falach" i patrzacych na sport zaprzęgowy w podobny do nas sposób - sukcesywnie się zwiększa, poszerzając nasze przyjacielskie grono :)

(24kB)Zaobserwowaliśmy, iż nagły wzrost zainteresowania pięknymi psami Północy spowodował wiele złego. Zaniepokoiła nas duża ilość ogłoszeń o zaginionych husky i malamutach oraz ogłoszenia o oddaniu czy sprzedaży dorosłych psów. Wynika z tego, że wiedza na temat tych ras jest mała - psy zaprzęgowe są kupowane często do stróżowania lub obrony, a kiedy się nie sprawdzą - zmieniają właściciela. I stąd główny cel naszej działalności - popularyzowanie wiedzy na temat tych zwierząt.

Nie jesteśmy organizacją kynologiczną ani klubem hodowlanym, ale staramy się uświadamiać ludziom, że są to nie tylko piękne zabawki, lecz duże i często kłopotliwe psy, które mają skłonność do niezależności i włóczęgostwa. W klubie prowadzimy działalność edukacyjną dla dzieci i młodzieży oraz organizujemy pokazy psich zaprzęgów, które stwarzają więcej możliwości, aby dokładnie opowiedzieć o zaletach i wadach posiadania husky czy malamuta. Mamy nadzieję, że dzięki naszej działalności psy Północy trafią do ludzi, którzy naprawdę chcą je mieć i wiedzą czego się po nich spodziewać.

    Jesteśmy nie tylko teoretykami. Bierzemy udział w zawodach i osiągamy sportowe sukcesy. Wspólne treningi, które organizujemy, uczą psy pracy w zaprzęgu i wzbudzają między nimi chęć współzawodnictwa. Bieganie jest dla nas i dla naszych psów nie tylko prawdziwą pasją, ale i świetną zabawą.

    Pierwotny charakter naszych psów jest dla nas namiastką dzikiej przyrody, której uosobieniem jest dla nas wilk. Dlatego zaangażowaliśmy się także w ochronę wilka jako gatunku. Na naszej stronie znajdziecie ciekawe informacje na ich temat - serdecznie zapraszamy! Jeśli interesują cię nietypowe sporty, jeśli kochasz psy, fascynuje cię dzika przyroda, pragniesz przeżyć ciekawą przygodę - przyjdź do nas !
 

Wataha


(powrót do strony głównej)


(20kB)